Przyjaciele Camping

Jadąc na wakacje przygotuj inteligentny dom na Twoją nieobecność

Wyjeżdżając na wakacje nie chcesz myśleć o tym, czy Twój dom stoi bezpiecznie i czeka na Twój powrót, czy jednak zastaniesz zalane mieszkanie.

 

Poznaj sposoby na spokojne wakacje, bez włamań, pękniętych rur i z dużymi oszczędnościami w Twoim portfelu. 

1. Jeśli już coś się wydarzy, masz szansę reakcji 

Alarm bezpieczeństwa

Zapewnij bezpieczeństwo przed włamaniem przez odpowiednią notyfikację, gdy którykolwiek z czujników wykryje ruch lub otwarcie drzwi lub okna. W momencie jakiegokolwiek rozszczelnienia Twój telefon natychmiast poinformuje Cię, a Ty będziesz mieć szansę na to, aby wezwać policje zanim włamywacze zbiegną. 

2. Stwórz dywersję!

Spraw wrażenie, że pomimo Twojej nieobecności potencjalny włamywacz odniesie wrażenie, że ktoś cały czas przebywa w domu. Jest to możliwe dzięki automatycznemu załączaniu/wyłączaniu światła w domu i przed nim. Dodatkowo możesz odsłaniać i zasłaniać rolety lub karnisze w domu rano i wieczorem, co sprawi wrażenie obecności domowników. Proces załączania światła jak i pracy markiz czy karniszy można dodać pewną przypadkowość tak, aby zdarzenia te miały miejsce w losowym czasie. Włamywacz myśli, że jesteś w domu, a Ty właśnie opalasz się nad morzem, chodzisz po górach lub żeglujesz! 

Zasłony i żaluzje

3. Konsekwencje zalania przechodzą w zapomnienie

Wymiana rur

Zintegrowany, inteligentny dom to również spokój w razie zalaniaW razie wycieku wody (pęknięty wąż od pralki, zmywarki lub rury) system poinformuje Cię o tym lub nawet zamknie automatycznie zasilanie wody do Twojego domu nie dopuszczając do szkód. Ubezpieczenie pozostaje nienaruszone, a Ty już nie musisz 10 razy przypominać sobie, czy na pewno zamknąłeś rury przed wyjazdem. 

4. Teściowa nie zgodziła się przychodzić podlewać kwiatów, a Ty kochasz swój ogród?  

Zapewnij automatyczne regularne podlewanie ogrodu, a nawet karminie ryb w akwarium podczas pobytu na wczasach. Stwórz regularne sekwencje uruchamiania systemu nawadniania w Twoim ogrodzie, który uruchomisz zdalnie lub w zależności od warunków atmosferycznych. Twoja złota rybka już nigdy nie będzie głodna, a Ty zestresowany, że Twojemu przyjacielowi coś się stało – zautomatyzowane karmienie sprawi, że spokojnie zrelaksujesz się i będziesz miał sytuację pod kontrolą nawet tysiące kilometrów od domu  

ręcznie zraszaczy

5. Ty na wakacjach, a rachunki rosną?

Kalkulator oszczędności energii

Zredukuj pracę urządzeń i koszty z tym związane. Nie wszystkie maszyny muszą być włączone podczas twojej nieobecności. Dotyczy to m.in. kotła podgrzewającego ciepłą wodę, który się będzie uruchamiać kilka razy dziennie na skutek wychładza się wody przez ciągłą pracę pomp obiegowych. Na czas wyjazdu pompy cyrkulacyjne ciepłej wody (CWU) mogą zostać automatycznie wyłączone i przynieść oszczędności. Poza tym ciągle możesz kontrolować pracę urządzeń i pobór mocy, jeśli podłączysz nawet zwykłe pompy przez wtyczkę pomiarową. Z poziomu jednej aplikacji masz ciągłą aktualizację wiedzy o tym, jakie rachunki przyjdą na koniec sezonu.  

Kopia shutterstock_1565456593_edited_edi

Stwórz swój system inteligentnego domu z FIBARO już w kilka tygodni i przygotuj się na wakacyjny wyjazd ze spokojem! 

Sam Zbuduj Inteligentny Dom FIBARO dzięki czytelnym video poradnikom i odzyskaj czas na rzeczy ważne!

Już w 7 dni postawisz swój pierwszy inteligentny system sterowania domem FIBARO. Proste, czytelne i podzielone na etapy filmy instruktażowe poprowadzą Cię za rękę krok po kroku.

Darmowy dostęp do platformy przez 7 dni

na sprawdzenie zawartości merytorycznej w filmach DIY,

a potem subskrypcja już od 19 zł miesięcznie. 

Pierwsza platforma DIY na rynku dla Inteligentnego Domu

1-platforma-01.png

Platforma online, dostępna 24/7 

Mam dla Ciebie już ponad 50 nagrań video, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez cały proces montażu, konfiguracji i integracji systemu FIBRAO. 

2-realistyczne-01.png

Realistyczne filmy, a nie animacje 3D

Na filmach wideo pokazuję, jak w praktyce wygląda łączenie ze sobą elementów FIBARO i zwracam uwagę na najważniejsze elementy wykonania.  

3-pewnosc-01.png

Pewność działania systemu 

Dzięki moim  autorskim rozwiązaniom masz pewność DZIAŁAJĄCEGO system w praktyce, gdyż to, co prezentuję testuję w własnym domu. 

4-proste-01.png

Proste wdrożenie

od A do Z

Moja platforma DIY zawiera kompleksowe filmy instruktażowe, podzielone na etapy instalacji, konfiguracji, oprogramowania łatwe do realizacji dla każdego. 

Nie ważne czy jesteś programistą, elektronikiem, czy ojcem na pełny etat, który nigdy nie miał styczności z techniką. 

Ten portal jest dla Ciebie, jeśli:

 • idealne animacje 3D lub filmy sprzedażowe  nie pozwalają Ci zrobić postępów 
   

 • nigdy nie lubiłeś instrukcji i gubisz się w nich, a nawet do nich nigdy nie sięgasz 
   

 • chcesz kontrolować zużycie prądu w swoim domu, zrozumieć pobór energii przez urządzenia, a przede wszystkim ograniczyć jego zużycie przez inteligentne sterowanie światłem, ogrzewaniem, klimatyzacją
   

 • chcesz by Twoje mieszkanie było pod stałą ochroną - przed włamaniem, pożarem, zalaniem wodą. Oszczędzisz sobie stresu, wydatku majątku na naprawy i ubezpieczenia

 • zależy Ci na bezpieczeństwie Twojej rodziny - chcesz, aby Twój dom był monitorowany podczas wczasów i był bezpieczny dla domowników np. w nocy podczas drogi do łazienki lub gdy Twoje dziecko przebiega korytarzem do sypialni, bo przestraszyło się koszmaru sennego

 • zależy Ci na wygodnej kontroli temperatury w pomieszczeniach w zależności od ich przeznaczenia w upalne lub mroźne dni

IMG_8135_edited.jpg

Cześć! Jestem Łukasz!

Od zawsze pasjonowała mnie technika - uwielbiam tworzyć rzeczy i wyszukiwać nowe ułatwienia dla początkowo trudnych zadań. Zanim zacząłem tworzyć treści o technologii, sam szukałem takiego miejsca, jakiego teraz szukasz Ty. Jednak nie znalazłem i postanowiłem zrobić to sam – stworzyłem portal DIY.

 

Dlatego dołączając do platformy masz pewność, że oferowane przeze mnie filmy to 100% praktyki - mojej własnej! Używam systemu FIBARO, ponieważ cały mój dom od wielu lat jest w niego wyposażony i znam go od podszewki.

 

Jestem autorem bloga „Z Techniką za Pan Brat” - gdzie od lat testowałem rozwiązania inteligentnych domów i można powiedzieć, że "zjadłem na tym zęby". 

Byłem zaskoczony jak prosto może to wszystko wyglądać, jeśli ktoś dobrze to wytłumaczy, dodatkowo obrazując wszystko na przystępnych filmach. Okazało się, że z zacięciem majsterkowicza mogę wszystko zrobić sam nie płacąc firmom za gotowca i mieć satysfakcję ze zbudowania wszystkiego samemu. A konsultacje z Łukaszem w dużej mierze pomogły mi wybrać komponenty i uczuliły na co warto zwrócić uwagę.

~ Kuba użytkownik platformy

Człowiek w warsztacie
Kopia shutterstock_1565456593_edited_edi

Platforma to gotowe rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i wdrożyć samodzielnie bez przeszkód inteligentny dom FIBARO

już za pierwszym podejściem.

Darmowy dostęp do platformy przez 7 dni

na sprawdzenie zawartości merytorycznej w filmach DIY,

a potem subskrypcja już od 19 zł miesięcznie.