To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

sceneActivation vs CentralSceneEvent - jak zwiększyć funkcjonalność wyłącznika ściennego

sceneActivation vs CentralSceneEvent

Jak wykorzystać wyłącznik ścienny do innych funkcji niż załączanie i wyłączanie podłączonego oświetlenia

Opis

Główna idea

Jeśli chcesz wykorzystać wyłącznik ścienny do innych funkcji niż załączanie i wyłączanie podłączonego do niego oświetlenia to musisz utworzyć sceny, które rozpoznają ile razy został wciśnięty klawisz wyłącznika. Np. po podwójnym naciśnięciu przycisku zostanie uruchomiony konkretny algorytm wymuszający zgaszenie wszystkich świateł w domu/piętrze. W centrali HC3 i HC2 funkcja rozpoznawania naciśnięcia przycisku jest związana z dwoma zagadnieniami bardzo szczegółowo omówionymi w serii filmów: sceneActivation i CentralSceneEvent.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Pamiętaj, że za informacje o wciśnięciu przycisków wyłącznika ściennego w systemie jest odpowiedzialne "podurządzenie"  Remote Controller, po polsku nazywane Pilotem. Jest ono często ukryte i należy je znaleźć zgodnie z moim wskazówkami w tych filmach DIY.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Zalecam zbudowanie sceny blokowej wywoływanej przez  Remote Controller (Pilot),  a następnie automatyczną jej zamianę na scenę Lua. W ten sposób unikniesz błędów i problemów z prawidłowym określeniem warunków wywołania sceny zarówno pod centralą HC3 i HC2. Dodatkowo  scena Lua pozwoli ci na implementację złożonych algorytmów jak np. otwarcie rolet w zależności od pory dnia tylko jednym i tym samym przyciskiem.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

To kompletna instrukcja wideo pokazująca jak zbudować sceny blokowe i Lua wykrywające użycie przycisku wyłącznika ściennego pod centralą HC3 oraz HC2. Filmy w sposób praktyczny omawiają  zagadnienia sceneActivation i CentralSceneEvent dla urządzeń takich jak: Smart Module, Double Switch, Dimmer oraz QuickApp. Podczas wykładów dowiesz się także jak napisać uniwersalny kod w QuickApp i wywoływać go z różnych scen. To rozwiązanie pozwoli zaprogramować np. mrugnięcie dowolnym oświetleniem w celem potwierdzenia wydanego polecenia.


OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Zrozumienie zagadnień tej serii pozwoli ci wdrożyć następujące rozwiązania:

  • Przytrzymanie wyłącznika światła w garażu otworzy/zamknie bramę garażową bez potrzeby używania dedykowanego pilota

  • Podwójne kliknięcie wyłącznika zapali ozdobny LED, a pojedyncze naciśnięcie zapali główne światło w salonie

  • Trzykrotne naciśnięcie wyłącznika w holu spowoduje uzbrojenie domu, a system poinformuje cię o tym 3-krotnym mruganiem lampy

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

  • Kody źródłowe pokazanych rozwiązań w tym urządzenia Quick App do wyłączenia światła po zadanym czasie ustawianym przez przytrzymanie przycisku wyłącznika!

  • Sceny Lua dla sceneActivation i CentralSceneEvent obsługiwane pod centralą HC2 i HC3.

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!