To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

Roller Shutter 2 - jak zamontować, skonfigurować i sterować roletą - praktyczny poradnik

Roller Shutter 2  - Rolety elektryczne (poradnik Quick App i Lua)

Jak podłączyć wyłącznik 3-pozycyjny i jak wykorzystać Quick App do sterowania wszystkimi roletami w domu. Zaawansowane programowanie Lua.

Opis

Główna idea

Roller Shutter ma wiele zastosowań. Zasadniczo możesz go zastosować wszędzie tam gdzie potrzebujesz wykorzystać pracę silnika raz w jedną stronę , a raz w drugą stronę czyli np. do otwierania/zamykania rolet w oknach, do rozwijania/zwijania markizy słonecznej lub do podnoszenia/opuszczania drzwi w garażu. W tej serii pokażę zastosowanie Roller Shutter dla rolet elektrycznych w oknach oraz omówię napisany przeze mnie Quick App do sterowania wieloma roletami za jednym razem.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Oprócz praktycznej wiedzy na temat tego jak podłączyć roletę do sterownika Roller Shutter wykorzystaj tę serię do pogłębienia wiedzy o programowaniu w języku Lua.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Pamiętaj o doprowadzeniu pełnego zasilania do Roller Shutter'a tzn.żyły fazowej i neutralnej (tu nie można obejść się  bez przewodu neutralnego jak to było przy Dimmer).

Wyłącznik ścienny do sterowania roletami powinien mieć 3 stany: podnoszenie, stop, opuszczanie. Jest możliwość podłączenia wyłącznika mono stabilnego lub bistabilnego, ale pamiętaj, że nie są to te same wyłączniki, które używasz do załączania oświetlenia.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

  • Filmy pokazują montaż i prowadzenie przewodów do silników rolet elektrycznych w oknach do sterownika - Roller Shutter i do ściennego wyłącznika rolet.

  • Duży nacisk jest położony na dalszą naukę programowania urządzenia Quick App. Tym razem po to, aby sterować wieloma roletami za pomocą jednego wirtualnego urządzenia - Quick App. Dodatkowo dzięki przeniesieniu obsługi rolet do Quick App można dodać warunki zabezpieczające przed opuszczeniem rolet np. otwarte okno lub drzwi itp.

  • W tej serii filmów będziesz dalej pogłębiać znajomość programowania w języku Lua. Pokażę ci jak m.in. utworzyć funkcję wypisującą komunikaty na Quick App tak, abyś mógł spokojnie odczytać szybko pojawiający się tekst. Poznasz jak w Lua utworzyć kolejkę i nią zarządzać ( i wiele więcej).

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

To kolejna seria filmów będąca skarbnicą wiedzy o tym jak pisać w języku Lua i