To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

Gotowy sterownik do lampek choinkowych dla FIBARO Home Center 2 i FIBARO Home Center 3. Wall Plug. Porównanie Quick App vs Virtual Device - praktyczny poradnik

Konsola do załączenia/wyłączenia światła o określonej porze

Gotowy sterownik (pod centralę HC2 i HC3) dla oświetlenia lub innego urządzenia. Informacja jak użyć Wall Plug. Porównanie Quick App (HC3) vs Virtual Device (HC2).

Opis

Główna idea

Seria filmów pokazujących jak dodawać/usuwać/resetować bardzo praktyczny Wall Plug czyli elektroniczną wtyczkę do kontaktu.

Poza tym dowiesz się jakie są podstawowe różnice w tworzeniu własnego urządzenia dla centrali HC3 (Quick App) i centrali HC2 (Virtual Device).

A Ci, którzy nie interesują się programowaniem znajdą tutaj gotowe konsole dla HC2 i HC3 do sterowania lampkami choinkowymi lub innymi urządzeniami wymagającymi załączenia/wyłączenia o określonej godzinie.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Chociaż w filmach do sterowania oświetleniem użyłem Wall Plug, to nie jest to jedne urządzenie, jakie możesz do tego zastosować. Zamiast Wall Plug możesz użyć Single/Double Switch lub Dimmer (w trybie nieściemnialnym).

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Oglądaj filmy i krok po kroku wykonuj to samo u siebie w domu. Przekonasz się szybko, że zawiłe i skomplikowane algorytmy napisane w języku Lua nie wymagają od ciebie tego, abyś je rozumiał i kodował. Wystarczy je skopiować i zmienić we wskazanych jasno na filmach miejscach (jedną lub dwie linijki kodu) i już będą działać w Twoim domu. Oczywiście chętnych zachęcam do eksperymentów, modyfikowania i  wykorzystania kodu w innych rozwiązaniach.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

  • Seria zawiera filmy pokazujące jak dodać, usunąć i zresetować Wall Plug.

  • Znajdziesz tu także prezentację konsoli do sterowania oświetleniem (np. świątecznym) dla centrali HC2 i HC3. Omawiam możliwości obu konsoli i sposoby ich użycia.

  • Nagrałem także porównanie obu rozwiązań: Virtual Device i Quick App pod kątem deweloperskim (tworzenia UI i oprogramowania).

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Do sterowania załączeniem i wyłączeniem światła lub dowolnego urządzenia o określonej godzinie. Sprawdzi się do sterowania:

  • oświetleniem ozdobnym, choinkowym

  • zewnętrznym i wewnętrznym dowolnym urządzeniem (pompą, lampą, grzałką w akwarium, nawilżaczem lub rekuperatorem powietrza etc.


Dla bezpieczeństwa

  • można uruchomić funkcję przesunięcia czasu załączenia i wyłączenia o losową ilość minut co sprawia wrażanie, że ktoś jest w domu i ręcznie steruje światłem. To przydatna funkcja, dzięki której podczas wyjazdu z domu wywołasz wrażenie obecności kogoś w domu.

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

Gotowa konsola dla centrali HC2 i HC3

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!