To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

Double Switch - jak zamontować i podłączyć klasyczne wyłączniki światła. Doprowadzenie żyły neutralnej z pobliskiego gniazdka - praktyczny poradnik

Double Switch montaż

Montaż i podłączenie klasycznych wyłączników światła. Doprowadzenie żyły neutralnej z pobliskiego gniazdka.

Opis

Główna idea

Single/Double Switch FIBARO to klasyczne urządzenie załączające i wyłączające obciążenie, którym  w większości przypadków jest oświetlenie. Występuje w wersji dopuszkowej oraz z własnym przyciskiem - Walli Single/Double Switch. Wersja Single różni się od Double ilością możliwych do sterowania sekcji np. oświetlenia.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Single/Double Switch wykorzystasz wszędzie tam gdzie w puszce podtynkowej jest zarówno żyła fazowa (230V) jak i neutralna. Pamiętaj aby sprawdzić czy masz żyłę neutralną w ścianie zanim zamówisz urządzenie. Jeśli nie masz żyły neutralnej to do sterowania światłem kup Dimmer + Bypass o czym opowiadam w innych filmach.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Jeśli doprowadzasz żyłę neutralną z innego miejsca do regulatora to pamiętaj aby zarówno żyła neutralna jak i żyła fazowa były zabezpieczone tym samym wyłącznikiem różnicowo-prądowym (o ile taki jest w rozdzielni). 


Pamiętaj także o konieczności wyjęcia sygnalizacyjnych diód z tradycyjnych wyłączników, gdyż przez nie regulator nie będzie mógł rozpoznać kiedy przełączasz wyłącznik.

Oba powyższe zagadnienia szczegółowo omawiam w filmach.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

W filmach tej serii dowiesz się jak można doprowadzić brakującą żyłę neutralną z pobliskiego gniazdka w ścianie. Dowiesz się także gdzie powinna znajdować się żyła fazowa, a gdzie neutralna w każdym gniazdku w ścianie zgodnie z ustalonymi zasadami. Przeprowadzę cię przez proces podłączania przewodów do zacisków regulatora i wyjaśnię dlaczego pomimo poprawnego podłączenia drugi przycisk wyłącznika nie gasi świtła. Na koniec pokażę jak z tabletu i jego aplikacji można dodawać urządzenia do sieci Z-Wave zarówno dla centrali HC2 i HC3.

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Wiedzę nabytą w filmach zastosuj do:

  • automatyzacji oświetlenia w domu

  • automatycznego załączania/wyłączania urządzeń podłączonych do gniazdka (uważaj na maksymalną dopuszczalną moc urządzenia - patrz dokumentacja)

  • nauki dodawania urządzeń z aplikacji na tablecie

zastosowanie.png

Materiały dodatkowe do pobrania

W tej serii filmów nie tworzyłem żadnej aplikacji

Forum

Szukasz dodatkowej pomocy?

Forum jest do Twojej dyspozycji!