To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

Door/Window Sensor - jak zamontować i skonfigurować bateryjny czujnik zbliżeniowy wykrywający otwarte drzwi lub okno - praktyczny poradnik

Door/Window Sensor

Bateryjny czujnik zbliżeniowy wykrywający otwarte drzwi lub okno

Opis

Główna idea

Door/Window Sensor 2 to bateryjny czujnik zbliżeniowy. Montuj go wszędzie tam, gdzie chcesz mieć informacje o otwarciu drzwi, okna, szafki, schowka lub szuflady. Pamiętaj, że urządzenie to musi być zamontowane w suchym pomieszczeniu (do zastosowania na zewnątrz się nie nadaje). Możesz je uzbrajać, a system automatycznie wygeneruje alarm po otwarciu okna lub drzwi lub innego obiektu (czyli po oddaleniu się magnesu od czujnika).

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Nie zapominaj o możliwości pomiaru temperatury za pomocą Door/Window Sensor. Zmierzoną temperaturę wykorzystaj do sterowania innym złożonym procesem lub do wygenerowania alarmu o zamarzaniu lub pożarze.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Zwracam uwagę na prawidłowy montaż czyli miejsca w których należy zamontować urządzenie z baterią, a w których umieścić czujnik magnetyczny. Należy także pamiętać o prawidłowym umiejscowieniu czunika magnetycznego względem urządzenia głównego, tak aby wskazane oznaczenia na obudowie były na przeciwko siebie (o ile pokrywka jest zamontowana w spoób prawidłowy) co także jest pokazane w poniższych filmach DIY.


Podczas montażu urządzenia i czujnika polecam obserwować zachowanie się zestawu na aplikacji w smartfonie aby być w 100% przekonanym, że system prawidłowo rozpoznaje kiedy drzwi/okno jest otwarte, a kiedy zamknięte.

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

Pokazuję jak dodać urządzenie do systemu przed jego zamontowaniem, co nie jest takie oczywiste.

Z filmów dowiesz się jak prawidłowo zamontować czujnik i jego sensor (magnes) na ramie okna.  

W ostatnim filmie dowiesz się wszystkiego o bateriach jakie firma FIBARO stosuje w swoich urządzeniach bateryjnych. Pokazuję różne urządzenia, otwieram je i przedstawiam typy baterii. 

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Umiejętności przedstawione w filmach pozwolą ci na:

  • montaż czujnika na dowolnym elemencie wyposażenia domu (okno, drzwi, szafka itd.)

  • dodawanie urządzeń typu security (jak ten czujnik) w trybie kodowanym (bezpiecznym) do sieci Z-Wave

  • odpowiednio wcześniej zaplanowany zakup baterii 

zastosowanie.png