To jest strona "demo" przedstawiająca zakres poruszanych zagadnień.
Masz wykupiony abonament? Przejdź do działu dla subskrybentów.

 
Po wykupieniu subskrypcji uzyskasz dostęp do wszystkich materiałów przez menu "Filmy DIY", gdzie znajdziesz: filmy, opisy, linki, kody gotowych scen i forum).  Każda seria filmów ma 1 film demo dostępny po kliknięciu ikony "wideo" na stronie "Filmy DIY". 

Jak zrobić...?

Dimmer 2 - jak zamontować i skonfigurować ściemniacz przy braku przewodu neutralnego dla jednego wyłącznika ściennego - praktyczny poradnik

Dimmer 2 montaż w pokoju

Montaż i konfiguracja ściemniacza przy braku przewodu neutralnego dla jednego wyłącznika ściennego

Opis

Główna idea

Zarówno podtynkowe urządzenie Dimmer 2, jak i jego wersja z przyciskami - Walli Dimmer to bardzo uniwersalne urządzenia sterujące pracą oświetlenia. 

Ich wyjątkową zaletą jest fakt, że możesz je wykorzystać do regulacji jasności oświelenia lub tylko do pełnego załączenia lub wyłączenia światła, a dodatkowo możesz je z powodzeniem użyć w intalacjach bez przewodu neutralnego.

OBRAZ

 
projekt_edited.jpg
idea_edited.jpg

Uwaga

 

Masz instalację starszego typu lub deweloper nie doprowadził do twojej puszki podtynkowej żyły neutralnej?

Podam ci rozwiązanie! 

To urządzenie Dimmer 2 lub Walli Dimmer, które bez problemu i konieczoności fizyczych przeróbek ścian pozwolą ci na sterowanie światłem.

Informacje dodatkowe

Moje zalecenia

 

Jeśli po zainstalowaniu Dimmer'a światło zapla się do pewnej jasności, a potem gaśnie, to zmniejsz max moc tak aby przy 100% wysterowaniu Dimmer pokazywał chwilową moc oświetlenia o kilka wat mniejszą od tej wskazanej na żarówce.

Jeśli masz problem z płynną regulacją jasności (w okolicach 5-20%), to zastosuj wspomagający - Bypass (więcej o tym znajdziesz w serii filmów "Bypass" nr. 620).

OBRAZ

 
kodowanie_edited.jpg

O filmach 

 

Poruszane tematy

Pokażę Ci jak zdemontować zwykły wyłącznik światła ( tutaj marki Ospel) i podmienić go na dedykowany do pracy ze ściemniaczem - typu monostabilnego. Zobaczysz jak wyglądają oznaczenia na żarówkach typu LED współpracujących ze ściemniaczami. Dowiesz się jakie ustawienia konfiguracyjne musisz wykonać po zakończonej instalacji Dimmer2 w centrali.

OBRAZ

 
video.png

Zastosowanie

Zobacz jak

  • dodać urządzenie Z-Wave za pomocą aplikacji w smartfonie

  • podmienić wyłącznik scienny na inny

  • w sklepie wybrać żarówki typu LED współpracujące ze ściemniaczem

  • ustawić odpowiedni tryb wyłącznika w centrali i ustawić max moc oświetlenia

zastosowanie.png